Učící se škola

Projekt je důležitý pro spolupráci a společné učení pedagogů ve školách. Pokud pedagogové neumí spolupracovat, pak tuto dovednost nemohou naučit ani své žáky.

Přitom schopnost spolupracovat a společně se učit je základem občanských kompetencí důležitých pro rozvoj demokracie. Proto chceme v rámci workshopů poskytnout vedoucím pracovníkům takové dovednosti a prostor pro sdílení, aby dokázali pedagogy ve spolupráci podporovat a vést. Vybraným pedagogům pak poskytneme výcvik v takových dovednostech, aby se mohli stát lídry spolupráce a společného učení a mohli tento proces podpořit zdola.

Cíle projektu
Vedoucí pracovníci získají znalosti a dovednosti k tomu, aby uměli vést pedagogy ke spolupráci a společnému učení. Získají informace, k čemu je spolupráce ve školách užitečná, jak kvalitní spolupráce funguje a společně s kolegy si na základě získaných informací a sdílení příkladů dobré praxe vytvoří plán spolupráce a společného učení ve své škole, které povede ke zvýšení efektivity výuky v oblasti znalostí, a především kompetencí u žáků. Pedagogové získají informace a dovednosti k tomu, aby mohli fungovat jako lídři společného učení a mohli podpořit systémovou změnu zdola.

Annotation of the project
The project is important for collaboration and shared learning between teachers in schools. If educators cannot collaborate, then they cannot teach this skill to civic competences important for the development of democracy. That is why we want to provide leaders with the skills and sharing space to support and guide educators in collaboration through workshops. We will then provide selected educators with training in such skills so that they can become leaders of collaboration and collaborative learning and can support this process from below.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

Poskytovatel podpory

Nadace Open Society Fund Praha

Grantová výzva

Active Citizen Fund – Základní granty 2021

Číslo projektu

62500-2021-005-0030

Příjemce projektu

Společnost pro kvalitu školy, z. s.

Doba realizace projektu

1. 4. 2022 - 31. 3. 2024