Spoluprací k profesionalitě

Projekt Spoluprací k profesionalitě byl zaměřen na budování kapacit pro kolegiální podporu v zapojených 45 základních a středních školách Moravskoslezského, Středočeského, Zlínského kraje a Kraje Vysočina.

Z naší zkušenosti vyplývá, že ředitelé škol a učitelé jsou často demotivováni tím, že změny v rámci školství jsou z jejich úhlu pohledu zaváděny nesystematicky a bez logické návaznosti. Proto jsme v projektu Spoluprací k profesionalitě stavěli na systémovém přístupu, který se podepsal na pozitivním dopadu a motivaci účastníků.

Strategické cíle projektu
podpora rovného přístupu ke kvalitnímu primárnímu vzdělávání prostřednictvím rozvoje škol
zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích prostřednictvím rozvoje profesních dovedností pedagogů
podpora osobnostního i profesního rozvoje vedoucích pracovníků škol
podpora osobnostního i profesního rozvoje pedagogických pracovníků škol
podpora fungování škol jakožto učících se organizací, které díky dovednostem pedagogů v poskytování kolegiální podpory v maximální míře využívající ke svému rozvoji vnitřní zdroje
podpora zavádění interního mentoringu ve školách
rozvoj dovedností pedagogů v oblasti poskytování kolegiální podpory
podpora sebereflexe pedagogů

Jak vnímali projekt zapojení vedoucí pracovníci a učitelé, a co jim účast v projektu přinesla se dozvíte z našeho videa.

Poskytovatel podpory

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Grantová výzva

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Číslo projektu

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000516

Příjemce projektu

Společnost pro kvalitu školy, z.s.

Doba realizace projektu

Finanční podpora